Telefon
E-Mail
WhatsApp
İnstagram
Gebze Kiralık Chiller

Gebze Kiralık Chiller

Gebze Kiralık Chiller

Karsan Mühendislik Soğutma Sanayi şirketi olarak Gebze kiralık Chiller cihazlarını sanayi ve kurumsal firmaların soğutma sistemlerinin satış, servis, kiralama ve bakım işlerini mühendislik tecrübesi yapar. Firma ülke genelinde endüstriyel soğutma, iklimlendirme, havalandırma sistemlerinin projelendirilmesi ve otomasyonunu kusursuz olarak yapar..

Gebze kiralık Chiller cihazları olarak firma;

 • Hava Soğutmalı 400 kW Chiller
 • Hava Soğutmalı 250 kW Chiller
 • Hava Soğutmalı 85 kW Chiller
 • Hava Soğutmalı 20 KW Chiller
 • Hava Soğutmalı 30 kW Chiller

Kiralık Chiller soğutma cihazları grupları müşterilerimizin acil endüstriyel soğutma ihtiyaçlarını karşılamak istedikleri kW ve güç değerlerinde uzun veya kısa süreli olarak karşılar.

Chiller Cihazlar Nedir?

Su başta olmak üzere sıvı maddelerin soğutmasını sağlayan soğutma sistemleridir. Sprey soğutma, gazlı tip su soğutma endüstriyel soğutma için gerekli olan teçhizatların soğutulmasında kullanılan elektronik ve mekanik cihazdır.

Isıyı atarak Su’yu soğutan bu sistemlerin çalışma prensibi içerisindeki soğutucu gazın kompresör ve evaporatör üzerinden sağladığı enerjisini kondansör ile ısıyı atması ile çalışır. Chiller soğutma cihazı veya enjeksiyon soğutma cihazı oluşan ısıyı bir yerden alıp diğer kaynağa taşıyan sistemde gaz kompresörde sıkıştırılır. Sıkışan ve bu işlemlerle ısınan gaz kondansör ile soğutulur. Genleşme vanasından geçen gaz likit hale gelir ve sıcaklığı azalır. Soğutulmak istenen sıvının üzerinden evaporatörlerden geçerken alınan ısı tekrar sıkıştırılır. Çalışma prensibi bu şekilde devam eder.

Chiller Cihazlarının Kullanımının Avantajlar Nelerdir?

 • Endüstriyel tesisler başta olmak üzere büyük çaplı binaların soğutmak için en ideal çözüm olarak çıkan Gebze Kiralık Chiller cihazlar maliyetlerini kısa sürede çıkartan soğutma sistemleri olarak idealdir.
 • Chiller endüstriyel soğutma sistemleri birçok alanda ihtiyaçlarınızı karşılarken çalışma sistemi sektörünüze uygun şekilde size ve isteğinize bağlı çalışması ile öne çıkar.
 • Herhangi bir arıza durumunda sizi uyararak tamir bakım masraflarınızı minimize etmenizi sağlar.
 • Chiller marka soğutma sistemleri diğer sistemlere göre daha tasarrufludur. Ekonomiktir. Bütçe dostudur.
 • Dünya standardı olan Chiller cihazlar, gelişmiş fan teknolojisine sahiptir. Çalışırken ortamda düşük ses düzeyi rahatsız etmez. Üretim yerleri vs. gibi sessiz alan tercihlerinde oldukça idealdir.
 • Hızlı soğutma, yüksek kapasitesi ile dikkat çeker.
 • Gebze kiralık Chiller soğutma sistemleri kurulumu, montajı Karsan Mühendislik tarafından yapılır. Chiller cihazı kurulan bir yere başka bir soğutucu gerekmez. Bu sistemler, yüksek kapasiteleri, dünya standardında, performansı yüksek, enerji tasarruflu dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Chiller Soğutma Sistemleri Çalışma Elemanları

Kompresör, olarak vidalı ve scroll tercih edilir. Bu kompresörler yüksek verimlilik değerlerine sahiptir.

Kondansör, cihazlarda soğutucu akışkanın sıvılaşmasını sağlar.

Kısılma vanası, buharlaşmanın kolay ve en iyi şartlarda oluşması için kompresörle birlikte çalışır.

Evaporatör, bakır borulardan soğuk olarak geçen gazın buradaki su ile birleşerek suyun soğuması görevini yapar.

Pompa, Suyu istenilen yüksekliğe gönderme imkanı sunar.

Kontrol cihazı, chiller cihazı sıcaklığı kontrol etmenizi sağlar.

Emniyet parçaları, herhangi bir olumsuz durumda sistemi durdurur, cihazı korumaya alır.

Chiller soğutma cihazları;

Gebze kiralık chiller cihazlar Hava soğutmalı chiller cihazlar, su soğutmalı chiller cihazlar olmak üzere ikiye ayrılır. Buradaki fark biri soğutucu akışkanı hava ile soğuturken diğeri su ile soğutma sağlar. Eğer kurulacak yer dar bir mekan ise su soğutma olanların tercih edilmesi ideal olur.

Biraz da kullanım alanlarından bahsedecek olursak; Chiller sistemlerde soğutulan su her alanda kullanılabilir. Başlıca sektörler soğuk hava depolarında, otellerde, hastanelerde, plastik enjeksiyon makinelerinde, ayakkabı makinelerinde, hidrolik preslerde, trafolarda, dikiş kaynak makinelerinde vs. alanlarda kullanılır.

Paylaş: